reEwolucja

Lekkie Konstrukcje Stalowe

Zmień sposób budowania...

System lekkich konstrukcji stalowych to jeden z najbardziej wydajnych, a zarazem ekologicznych sposobów wznoszenia budynków

  1. Idealnie nadają się do budowy domów mieszkalnych, zarówno jedno- jak i wielorodzinnych. Szkielet stalowy jest dostarczany bezpośrednio na plac budowy w formie prefabrykowanych paneli ściennych, belek stropowych oraz kompletnej więźby dachowej. Montaż – ze względu na niewielki ciężar – jest łatwy i szybki, najczęściej nie wymaga ciężkiego sprzętu dźwigowego.
  2. Sprawdzają się również w budowie niewielkich pawilonów handlowych o niewielkiej o rozpiętości między przęsłami. Świetnie nadają się też na niewielkie budynki biurowe, a nawet hotelowe. Budynki przeznaczone do działalności komercyjnej wznoszone są szybko, gdyż zarówno proces projektowania, jak i prefabrykacji stalowych elementów konstrukcji odbywa się w sposób zintegrowany.
  3. Ten rodzaj konstrukcji świetnie nadaje się do zabudowy wewnątrznej istniejących obiektów: hal i galerii handlowych W ten prosty sposób można kreować dodatkową przestrzeń biurową, socjalną, magazynową czy technologiczną. Fakt, że szkielet stalowy jest kilkakrotnie lżejszy w porównaniu z tradycyjnymi technologiami powoduje ogromną redukcję kosztów takiej zabudowy.
  4. System szkieletu stalowego jest otwarty, co znaczy, że można go pokrywać różnymi materiałami wykończeniowymi od płyty warstwowej (tzw. sandwich-panel), poprzez tradycyjny system tynkowy na styropianie lub wełnie mineralnej (tzw. metoda lekka mokra), aż po oblicówki z drewna bądź metalowych kasetonów. Podobnie dachy mogą być pokrywane papą, folią EPDM, blachą (w tym blachodachówką), a także płytą warstwową czy nawet dachówką ceramiczną lub cementową.
  5. Lekkie  konstrukcje stalowe oferują wiele unikalnych korzyści: szybkość projektowania i prefabrykacji, wysokie tempo  montażu na budowie, trwałość i precyzję wykonania, odporność na korozję i  czynniki biologiczne, niepalność, brak potrzeby zatrudniania wykwalifikowanego personelu i wynajmowania ciężkiego sprzętu, niższe koszty transportu. Budynki powstałe w ten sposób są lżejsze, odporne na drgania, nie wymagają sezonowania i przerw technologicznych, powstają szybko i posiadają lepsze parametry energetyczne w porównaniu z tradycyjnymi technologiami. Prace budowlane można prowadzić przez niemal cały rok.

Doświadczenie

Wdrożenie i Rozwój

Nie chcemy Ci sprzedać kolejnej maszyny, naszą rolą jest pomoc w zmianie sposobu myślenia o budowaniu. Kluczową sprawą jest redukcja kosztów przy jednoczesnym zmniejszeniu zatrudnienia wykwalifikowanych, a więc drogich pracowników. Pomożemy Ci wybrać i wdrożyć środki produkcji dostosowane do Twoich potrzeb i na miarę Twoich możliwości. 

+ 0
projects
+ 0
countries

... przejdź na wyższy poziom.

Zwiększający się popyt na nowe budynki zmusza przemysł budowlany do znalezienia sposobu na wykonanie prac przy użyciu mniejszej liczby rąk. Eksperci twierdzą, że rozwiązaniem jest wysoko prefabrykowane budownictwo modułowe.

Pozwala ono na równoległe prowadzenie prac związanych z produkcją modułów, które nawet w 90% w powstają w fabryce oraz przygotowaniem całej infrastruktury z fundamentami włącznie na placu budowy. Taka technologia znacznie skraca czas całej inwestycji. Obiekt modułowy może stanąć na placu w zaledwie kilka- kilkanaście tygodni od momentu złożenia zamówienia, co skraca czas budowy o ok. 70% w porównaniu z tradycyjnymi technologiami.

Prefabrykowane moduły to już nie tylko synonim architektury tymczasowej – kontenery techniczne, pawilony wystawowe czy biurowe. Budynki modułowe to często prawdziwe perełki architektoniczne, spełniające kryteria nowoczesnej architektury. Domy modułowe wyróżniają proste, oszczędne formy i przejrzystość kompozycji. Zresztą projekty domów modułowych nie są już często anonimowe, a sygnowane nazwiskami znanych architektów. W tej technologii powstają szkoły, przedszkola, hotele, również domy mieszkalne.